Úspěchy a recenze

Studenti přípravného kurzu si převzali certifikáty cambridgeské zkoušky Cambridge English First, kterou úspěšně složili v červnu. Výsledky jsou naprosto skvělé, někteří složili zkoušku na nejvyšší možné úrovni. Gratulujeme a děkujeme paní lektorce Jaře Hoškové za precizní přípravu. Jejich dalším cílem je dosažení úrovně C1 a složení zkoušky CAE.

S nejlepším možným výsledkem složil zkoušku Cambridge English Preliminary také náš žák kurzu Face to Face, který absolvoval přípravu pod vedením Jary Hoškové. Veliká gratulace! Příprava na FCE zkoušku bude náplní dalšího školního roku.

Názory našich žáků


Marek

Přípravka ke zkoušce CAE

 • Nemyslím si, že bych se někdy dostal na hladinu FCE, kdybych posledních čtyři a něco let nenavštěvoval tyto kurzy angličtiny, vzhledem k tomu, že to, co náš učí na školách je o několik levelů níž než to, co jsme se naučili tady. Taky si nemyslím, že bych byl s mými anglickými schopnostmi tak daleko, kdyby nebylo naší paní učitelky, která do našeho učení dává všechno.
 • Rozhodl jsem se pokračovat v kurzu, kvůli možnostem studovat v zahraničí. A taky proto že si myslím, že, když si v dnešní době hledáte dobrou práci, tak je angličtina velmi důležitá.
 • Řekl bych, že zkouška proběhla hladce, nemyslím si, že v ní cokoliv bylo natolik těžké, že bych nebyl schopen to udělat, vzhledem k tomu, že kurz mě připravil na všechno, co by na testu mohlo být.
 • Navštěvuji Jazykové centrum už něco okolo čtyř let a musím říct že bych ho nevyměnil za žádné jiné, učitelé jsou vždycky milí a naše momentální učitelka je ta nejlepší, kterou jsem kdy měl.

Kristína

Přípravka ke zkoušce CAE

 • Kurz byl pro mě velice důležitý. Díky individuálnímu přístupu a menším skupinkám jsme se, oproti škole, mohli mnohem více zaměřit na věci, které nám dělají problémy. Mohli jsme si přímo vyzkoušet, jak taková zkouška vypadá a diskutovat o tom s někým, kdo přímo ví, o co se jedná. Nemyslím si, že bych bez kurzu zkoušku složila tak dobře.
 • Angličtina mě už od mala bavila. Ze začátku jsem nad tím moc nepřemýšlela a navštěvovala kurz čistě pro potěšení. Když jsem se dozvěděla o možnosti nahradit si maturitní zkoušku Cambridge zkouškou, byl to pro mě důvod posunovat. Později jsem se však vrátila k původnímu důvodu, v angličtině se posunuji proto, protože mě to jednoduše baví.
 • Zkouška jako celek byla velice zajímavá, hlavně proto, že to byla má teprve druhá zkušenost s Cambridge zkouškou. Nedá se úplně říct, že by mě něco překvapilo, protože všechny části už mi z kurzu byly známy, takže mě nic obzvlášť nezaskočilo. I tak jsem však byla natolik nervózní, že jsem nad tím, jestli se mi zkouška líbí, nebo ne nestihla přemýšlet. Potěšilo mě však to, že celá zkouška probíhala bez jakýchkoliv problémů.
 • Do kurzu chodím už sedmým rokem a upřímně se těším na každou hodinu. Škola je, z mého pohledu, perfektně zorganizovaná a všechny hodiny probíhají bez problémů. Líbí se mi občasné zpestření hodin příchodem rodilých mluvčí, kteří jsou všichni velice sympatičtí.
 • Nakonec jsem si nechala mou lektorku, se kterou trávíme většinu hodin. Oblíbila jsem si ji hned ze začátku, protože je velice příjemná, milá a hlavně trpělivá. Vždy nás podporuje a je ochotná nám pomoct a poskytnout materiály ke všemu, co nás zajímá. A hlavně je na ní vidět, že se na nás těší stejně, jako my na ni.

Jan

Přípravka ke zkoušce CAE

 • Kurz byl pro mě velice užitečný tím, jak mě skvěle připravil na zkoušku samotnou. Ať už ústními rozhovory s rodilými mluvčími, nebo zkušebními testy jsme přesně věděli, co nás v testu čeká a byli jsme na to připraveni. Největší zásluhu na našem úspěchu má ale nepochybně naše skvělá lektorka, která se nám snaží předat každou hodinu kurzu co největší množství informací.
 • Důvodů, proč bych rád pokračoval je mnoho, ale hlavní důvod je asi ten, že bych v budoucnu rád studoval na zahraniční vysoké škole, k čemuž je potřeba certifikát CAE. Dalším z mnoha důvodů je například celkové nabírání znalostí, či kolektiv a vztahy které se nám v kurzu během studia utvořily.
 • Ze zkoušky jsem měl velice dobrý pocit, ačkoli Writing part se mi zdála příliš těžká, protože byla zadána velmi těžká témata a jsem si jist, že nejsem sám, kdo měl s touto částí problémy. Ostatní části mi díky skvělé přípravě přišly vcelku jednoduché.
 • Naše momentální lektorka (Jara Hošková) mi velice vyhovuje, jak přístupem, tak náplní hodin. Skvěle nás připravila na zkoušku a díky ní jsme všichni uspěli. Jazykové centrum navštěvuji již čtvrtým rokem a za celou dobu jsem s organizací Jazykového centra velmi spokojen i s lektory, které mi přidělují, ačkoli nejvíce jsem spokojen se svou momentální lektorkou.

Adéla

Přípravka ke zkoušce CAE

 • Kurz byl pro mě klíčový ke složení zkoušky. Ve škole nás připravují spíš na nižší úroveň, takže si myslím, že jenom s tím, co se učíme ve škole, bych zkoušku nesložila.
 • Ze začátku se mi zamlouvala možnost nahrazení maturitní zkoušky certifikátem, ale později jsem se začala vypracovávat na vyšší úroveň čistě kvůli sobě. Angličtina mě opravdu baví a do kurzu se vždycky těším. Navíc přemýšlím o studiu v zahraničí, a na to potřebuji vysokou úroveň.
 • Na zkoušku jsem se dobře připravovali, zkoušeli si testy z minulých let, takže jsme všichni věděli do čeho jdeme. Nic mě vyloženě nepřekvapilo, všechno bylo podle očekávání. Jediný problém mi dělala Writing část, kdy mi zadané téma přišlo těžké a na této části jsem kvůli toho taky získala nejméně bodů.
 • Do kurzu chodím už 4. rokem a vždycky se zde ráda vracím. Naše lektorka je skvělá, milá, vždy pozitivní a hlavně nás vše perfektně naučila.